Prijímanie detí do MŠ

Zápis do MŠ

Vážení rodičia!

Zápis detí do materskej školy na ulici Podtatranská 136/4, Poprad na nasledujúci školský rok 2024/2025 sa uskutoční od 1. mája 2024 do 17. mája 2024 prostredníctvom vyplnenej elektronickej prihlášky a nahratia povinných príloh (rodný list dieťaťa a potvrdenie od lekára), ktorú nájdete na webovej stránke školy www.komenskehopp.edupage.org v hornom menu. Sprístupnená bude už čoskoro.

Mesto Poprad (zriaďovateľ) určuje ťažiskový týždeň pre zápis detí na školský rok 2024/2025 v termíne od 13.05.2024 do 17.05.2024.

Prosíme rodičov, aby rešpektovali termín zápisu do materskej školy a vypisovali elektronickú prihlášku v danom termíne.  Preferujeme elektronickú prihlášku.

Po vyzvaní cez webovú stránku školy prídete prihlášku podpísať osobne s doložením dokladov (rodný list dieťaťa, občianske preukazy zákonných zástupcov, potvrdenie o zdravotnej spôsobilosti od všeobecného lekára pre deti a dorast, ktoré obsahuje aj údaj o povinnom očkovaní a čestné vyhlásenie).

Pri zápise zákonný zástupca predkladá na sekretariáte ZŠ:

1. podpisuje prihlášku o prijatie dieťaťa do MŠ (elektronická, ktorú zaslal škole v čase zápisu, vytlačíme si ju my v škole)

2. potvrdenie o zdravotnom stave dieťaťa od všeobecného lekára pre deti a dorast + údaj o povinnom

očkovaní

3.  kópiu rodného listu dieťaťa

4.  čestné vyhlásenie

5.  občianske preukazy zákonných zástupcov, resp. aj potvrdenie o prechodnom pobyte

xxxxx

Dieťa, ktoré navštevuje materskú školu a do 31. 08. 2024 (vrátane) dosiahne päť rokov veku, sa bez povinnosti opätovne žiadať o prijatie do materskej školy automaticky od 1. septembra 2024 stáva dieťaťom plniacim povinné predprimárne vzdelávanie.

Deti pokračujúce v plnení povinného predprimárneho vzdelávania (po starom odklad)

Povinné predprimárne vzdelávanie (PPV) v materskej škole trvá jeden školský rok; ak dieťa po dovŕšení šiesteho roku veku nedosiahne školskú spôsobilosť, riaditeľ materskej školy rozhodne o pokračovaní plnenia povinného predprimárneho vzdelávania v materskej škole na základe:

- písomného súhlasu príslušného centra poradenstva a prevencie CPP,

- písomného súhlasu všeobecného lekára pre deti a dorast,

- žiadosti zákonného zástupcu o povolenie pokračovať v povinnom predprimárnom vzdelávaní,

- informovaného súhlasu rodiča.

Tlačivá k pokračovaniu PPV: Ziadost_o_pokracovanie_povinneho_predprimarneho_vzdelavania.docx

Priloha_c_5_IS_zakonneho_zastupcu_s_pokracovanim_PPV_2024_2025.doc

• Základná škola s materskou školou, Komenského 587/15, Poprad