Prijímanie detí do MŠ

Pokračovanie plnenia predprimárneho vzdelávania

Čo znamená pokračovanie plnenia povinného predprimárneho vzdelávania?

smileyO pokračovaní plnenia povinného predprimárneho vzdelávania ide vtedy, ak dieťa rok pred plnením povinnej školskej dochádzky, nedosiahlo školskú spôsobilosť.

smileyAk dieťa ani po pokračovaní plnenia povinného predprimárneho vzdelávania v MŠ nedosiahlo školskú spôsobilosť, začne najneskôr 1. septembra, ktorý nasleduje po dni, v ktorom dieťa dovŕšilo siedmy rok veku plniť povinnú školskú dochádzku v ZŠ.

Ako postupovať, ak dieťa potrebuje zostať v materskej škole aj napriek tomu,

že do 31.08. dovŕši 6 rokov?

Rodič písomne požiada riaditeľku materskej školy o pokračovanie plnenia povinného predprimárneho vzdelávania (viď. tlačivo  Žiadosť o pokračovanie plnenia povinného  predprimárneho  vzdelávania na str. dole). K žiadosti priloží:

-  písomný súhlas príslušného centra poradenstva a prevencie (CPP)

-  písomný súhlas všeobecného lekára pre deti a dorast (viď. tlačivo Lekárske potvrdenie na str. dole)

-  informovaný súhlas zákonného zástupcu ( viď. tlačivo  Informovaný súhlas na str. dole)

Rodič žiadosť s potrebnými prílohami predloží riaditeľke materskej školy najneskôr dňa 17.05.2024.

Tlačivá o povolenie pokračovať v plnené predprimárneho vzdelávania (po starom odklad):

1.  Žiadosť o pokračovanie PPV: Ziadost_o_pokracovanie_povinneho_predprimarneho_vzdelavania.docx

2. Informovaný súhlas zák. zástupcu k pokračovaniu PPV: Priloha_c_5_IS_zakonneho_zastupcu_s_pokracovanim_PPV_2024_2025.doc

3. Písomný súhlas všeobecného lekára pre deti a dorastInformovany_suhlas__pediater.docx

• Základná škola s materskou školou, Komenského 587/15, Poprad
    MŠ Podtatranská 136/4